O Folknucie

Ubierz się w folklor!

Folklor polski to nasza największa pasja. Od wielu lat jesteśmy pasjonatami folkloru i kultury ludowej, dlatego chcemy je rozpowszechniać w celu utrzymania świadomości o naszej przepięknej i kolorowej kulturze. Wielu Polaków  jest obeznana z folklorem, natomiast niewielu z tak ogromną pasją jak my się nią interesuje. Ludzie tworzący Folknutę od wielu lat są członkami zespołów pieśni i tańca z różnych stron Polski i świata. Dzięki występom na scenie, tańcu, śpiewie i muzyce zarażamy innych pozytywną energią folkloru.

Zauważyliśmy, że najlepszym sposobem dotarcia do Polaków będzie stworzenie strony w mediach  społecznościowych, dlatego stworzyliśmy stronę Folknuta.pl na Facebook’u. Dzisiaj można podziwiać również stronę internetową www.folknuta.pl. Na portalu informujemy o wielu wydarzeniach folklorystycznych w kraju, jak i za granicą. Promujemy również zespoły pieśni i tańca, kapele oraz twórców ludowych, ponieważ wiele osób nie jest świadoma o ich istnieniu. Chcemy umożliwić jak najszerszemu gronu bliższe zapoznanie się z wszystkimi artystami promującymi na różne sposoby folklor.

Żyjąc w pełni folklorem, stwierdziliśmy że strój ludowy nadaje naszej kulturze pewną magię
i niepowtarzalność. Postanowiliśmy przełożyć wzór strojów na zwykłą odzież by wnieść więcej koloru do codziennego życia. Zaczęliśmy tworzyć wzory w stylu folklorystycznym na koszulkach.

Wierzymy, że dzięki Wam i Waszej pomocy możemy wspólnie szerzyć naszą piękną kulturę ludową i sprawić, że życie stanie się bardziej kolorowe, a Polacy będą dumnie nosić koszulki i inne gadżety z naszymi projektami.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy by wspólnie popularyzować folklor polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *