Pomóżmy LAZURKOM wydać pierwszą płytę!

W tym roku Zespół Folklorystyczny LAZURKI obchodzą jubileusz XXX lecia. Ich marzeniem jest, by uczcić Jubileusz płytą z piosenkami i przyśpiewkami z bogatego repertuaru. W nagraniach wezmą udział wszystkie (małe i duże) LAZURKI. Aby ich marzenie mogło się spełnić potrzebują naszej pomocy. Na portalu zrzutka.pl zorganizowali zbiórkę pieniędzy w celu dofinansowania nagrania i wydania pierwszej w historii Zespołu Folklorystycznego LAZURKI płyty z piosenkami z jej repertuaru.

Tutaj link do zbiórki:    https://zrzutka.pl/lazurki

Uwaga! Za wpłatę min 50 zł podczas koncertu galowego będzie można odebrać płytę! Koncert 15.06.2019 w Amfiteatrze w Parku Górczewska.

Trochę o LAZURKACH:

Zespół Folklorystyczny LAZURKI działa na warszawskim Bemowie od 1989 roku. Został założony i przez długie lata prowadzony przez Zofię Marcinek – wybitną choreograf, specjalistkę tańców śląskich, Damę Orderu Uśmiechu. Zespół zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 13 lat. Ma w repertuarze polskie tańce narodowe, piosenki i tańce ludowe z rożnych regionów Polski, a także folklor dawnej Warszawy. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy oraz wielu konkursów i przeglądów folklorystycznych.

 

 

Obecnie zespołem kierują jego wychowankowie. Kierownikiem Artystycznym zespołu jest Katarzyna Szczepańska. Za przygotowanie wokalne odpowiada Krystyna Kowalska-Wojucka. Instruktorami tańca są Anna Ptaszek i Piotr Kułakowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *